Naudingi patarimai namo renovacijai

Namas, kuriam reikalingas remontas, gali būti neblogas variantas pirkimui, tačiau renovacija dažnai atima daug laiko, yra gana brangi, o pats rekonstrukcijos procesas gali pavirsti į milžinišką projektą. Pateikiame kelis patarimus, kaip palengvinti remonto iššūkius.
Prieš pirkdami, žinokite, ką gausite. Įdėmiai apžiūrėkite namą ir perskaitykite visas ataskaitas, kurias gausite kaip pirkinio dalį. Sužinokite, ar namo problemos yra esminės, struktūrinės ar užtektų tik kosmetinio remonto. Ar reikės griauti sienas, o gal užteks jas tik perdažyti? Ar kanalizacijos vamzdžiai geros būklės? Ar elektros sistema moderni?
Jeigu norite atlikti renovaciją namui, kuriame jau gyvenote kurį laiką, rekomenduojame pasisamdyti namo inspektorių, kuris identifikuos didžiausias problemas. Pavyzdžiui, aptikti daugelį namo „ligų“ puikiai padeda termovizija. Tai tyrimas, kurio metu nustatomi pastatų šiluminės energijos nuostoliai. Paslėpto broko, žalos nustatymai padės išvengti nereikalingų remonto etapų.
Susidarykite renovacijos darbų sąrašą. Pasiimkite popieriaus lapelį ar užrašų knygutę ir apeikite savo namus. Susižymėkite, ką norėtumėte pakeisti.
Nuspręskite, kokius remonto darbus atliksite pats, o ką geriau patikėti profesionalams. Turbūt atsiras nemažai darbų, kuriuos jūs galėsite padaryti patys. Pavyzdžiui įtaisyti rankšluosčių kabyklą tikrai nėra būtinas statybininkas, tačiau čerpėmis dengti stogą geriau su specialisto pagalba.
Susidarykite numanomų išlaidų sąrašą. Tikėtina, kad nusipirkus namą ir kelis būtiniausius daiktus pinigų liks gerokai mažiau, tad nepamirškite atsižvelgti į tai.
Nuspręskite, ar liksite gyventi renovuojamame name. Ar galėsite gyventi namuose, kuriuose bus atliekamas remontas? Galbūt teks apsiriboti tik kažkuria namo dalimi? Pavyzdžiui, įsikurti svetainėje, kol miegamojo erdvė kvepės šviežiais dažais. O gal esate alergiškas kai kurioms statybinėms medžiagoms ir persikraustyti bus būtina?
Suplanuokite rekonstrukcijos žingsnius. Kai kurie remonto darbai gali būti pradėti bet kuriuo metu, tačiau yra darbų, kurie galimi tik pabaigus ankstesnius renovacijos žingsnius. Pasižymėkite tai, kas svarbiausia ir nuo ko reikėtų pradėti. Galbūt kai kurios namų erdvės yra pasiekusios kritinę būklę, tad pirmiausia ir reikėtų remontuoti jas, kad išvengtumėte žalos ateityje.termovizija